Absolvire

Metodologia de examinare

În anul şcolar 2017- 2018 examenele de absolvire în cadrul Școlii Postliceale Sanitare APRENDIS se desfăşoară în baza OMEdCT nr. 5005/02.12.201 privind Metodologia de organizare şi desfăşurare a examenelor de certificare a calificării profesionale a absolvenţilor învăţământului postliceal şi a OMECS nr. 5078/31.08.201 privind aprobarea graficului de desfăşurare a examenelor de certificare a învăţământului profesional şi tehnic preuniversitar în anul şcolar 2017-2018.

If you would like to study in the university in the heart of the city that focus on chaning the world for better to morrow, you’re choosin the right place. We do not use special formulas to select students. We look at every single applicant’s application, academic and personal, to select students who suit to our community.

7 ani de educație

Școala Postliceală APRENDIS a fost înființată în anul 2012 cu scopul de a oferi studii medicale de calitate

Școală Acreditată

Școala postliceală Aprendis este acreditată prin ordinul de Ministru nr….

Profesori cu experiență

În cadrul școlii veți fi îndrumați de profesori și cadre medicale cu experiență în domeniul medical.

Consiliere profesională

Cu ajutorul partenerilor noștri oferim absolvenților interesați posibilitate angajării în străinătate

Etapele de examinare

Examenul de absolvire cuprinde 3 probe:

Înscrierile la examenul de absolvire se fac în peioada: 6- 10 august 2018 pentru elevii înscriși la specializarea Asistent medical generalist și în perioada: 2- 6 iulie 2018 pentru elevii înscriși la specializarea de Asistent medical balneofiziokinetoterapie.

• Proba scrisă;
  • Proba practică;
  • Susţinerea unui proiect

Calendar examene Asistenți Kinetoterapeuți

Asistent medical    Desfășurarea examenului Rezultate
înscrieri 2- 06 Iulie 2018  14- 22 August 2018 23 August 2018
   Asistent Kinetoterapie   Desfășurarea examenului   Rezultate
înscrieri 2- 06 Iulie 2018 9- 17 Iulie 2018 18 Iulie 2018

Unde se pot depune documentele pentru înscriere?

Documentele necesare pentru înscrierea la examenele de absolvire se pot depune la sediul școlii:

Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt, nr. 67,
etajul 2, intrarea pe lângă Oficiul Poștal. – Iași