Admitere

Când încep înscrierile?

Dacă ți-ai propus să înveț în cadrul unei școli postliceale acreditate focusată pe îmbunătățirea calității învățământului, ai ajuns unde trebuie.

Înscrierile pentru anul şcolar 2019-2020 încep pe data de 1 Iunie 2019 la cele 2 specializări:

Asistent medical generalist Înscrie-te
Asistent balneofiziokinetoterapie Înscrie-te

Condiții de înscriere

La Aprendis te poți înscrie repede și ușor.

Acordăm atenție tuturor aplicanților indifferent de domeniile în care au studiat anterior pentru a înscrie persoane care sunt dormice să învețe în domeniul medical și cu scopul de a crea o cumunitate diversă în cadrul școlii.

Conform Legii Educaţiei Naţionale nr.1/2011 art.44 pot fi admişi in cadrul programelor de studii postliceale absolvenţii de liceu cu sau fără diplomă de bacalaureat.

7 ani de educație

Școala Postliceală APRENDIS a fost înființată în anul 2012 cu scopul de a oferi studii medicale de calitate

Școală Acreditată

Școala postliceală Aprendis este acreditată prin ordinul de Ministru nr. 5621/2016

Profesori cu experiență

În cadrul școlii veți fi îndrumați de profesori și cadre medicale cu experiență în domeniul medical

Consiliere profesională

Cu ajutorul partenerilor noștri oferim absolvenților interesați posibilitatea angajării în străinătate

Etapele de înscriere

Acte necesare pentru înscriere

Pentru a vă înscrie în cadrul Școlii postliceale Aprendis veți avea nevoie de următoarele documente:

• Diplomă Bacalaureat, Certificat sau Adeverință de absolvire liceu;
  • Foaie matricolă în original și copie;
  • Copie carte de identitate;
  • Copie certificat de naştere;
  • Copie certificat de căsătorie – în cazul schimbării numelui;
  • Adeverinţa medicală, cu menţiunea „apt pentru studii” în original;
  • Două fotografii tip buletin;
  • Chitanță – plata taxei de înscriere (100 lei)

Taxe de școlarizare

Specializare  Taxă înscriere Taxă școlarizare
Asistent
medical generalist
100 Lei 2.500 Lei
Asistent
balneofiziokinetoterapie
100 Lei 2.400 Lei

Unde se pot depune documentele pentru înscriere?

Documentele necesare pentru înscrierea la examenele de absolvire se pot depune la sediul școlii:

Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt, nr. 67,
etajul 2, intrarea pe lângă Oficiul Poștal. – Iași